białe na czerwonym kumulacja
0001 (2)

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny “PIK FOSY”

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny “PIK FOSY”

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny “PIK FOSY” powstał w 2016 roku Ideą projektu było stworzenie miejsca, które zbierać będzie informacje na temat wszystkich działań realizowanych w obszarze zdrowia psychicznego na terenie Miasta Gdańska. Punkt nie tylko na bieżąco aktualizuje internetową bazę placówek na stronie www.wspaciewgdansku.pl, a także prowadzi konsultacje psychologiczne dla Gdańszczan. “PIK FOSY” ściśle współpracuje z PIK2, prowadzonym w ramach Gdańskiego Modelu Deinstytucjonalizacji Usług Świadczonych na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Celem główny projektu jest ułatwienie dostępu do bieżącej oferty wsparcia dla mieszkańców Gdańska w obszarze zdrowia psychicznego a przede wszystkim dostępność do specjalisty w sytuacji kryzysu, bez rejestracji i oczekiwania, w tym informacja i interwencja.

od 01.06.2016 roku z przerwami, aktualnie od 17.09.2018-31.12.2020

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny “PIK FOSY” w ramach swoich głównych działań:

1) prowadzi konsultacje osobiste oraz telefoniczne,

2) prowadzi infolinię weekendową,

3) prowadzi oraz na bieżąco aktualizuje stronę internetową www.wsparciewgdansku.pl,

4) wydrukował informator w formie papierowej zawierając bazę instytucji działających w obszarze zdrowia psychicznego na terenie Miasta Gdańska oraz bilety informacyjne,

5) prowadzi chat gdzie na bieżąco można zapytać o dostępnych możliwościach wsparcia

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gdańska

MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU ORAZ DANE KONTAKTOWE

Fundacja FOSA, ul. Chopina 42, 80-268 Gdańsk, tel. 787 960 860 (PIK FOSY)

oraz ul. Toruńska 8/4, tel. 577 772 838 (PIK 2)

email: pik@fundacjafosa.pl, pik2@fundacjafosa.pl