20190918_175519-01

Gdańskie Centrum Równego Traktowania

Gdańskie Centrum Równego Traktowania

PARTNERSTWO

Liderem w projekcie jest Stowarzyszenie WAGA, Fundacja FOSA jest partnerem projektu.

Inicjatywę współtworzą także:

PSONI Gdańsk
Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek
Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk
Tolerado
Krytyka Polityczna – świetlica w trójmieście
Otwarte Idee
TAK Trójmiejska Akcja Kobieca
Diversity Pl
Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska z TEAL Action Learning Global
Barbara Borowiak i Maria Maślak z Wydziału Rozwoju Społecznego Miasto Gdańsk

Gdańskie Centrum Równego Traktowania (GCRT) to bezpieczne miejsce, gdzie gdańszczanie i gdańszczanki otrzymują bezpłatne, kompleksowe wsparcie prawne i psychologiczne w sytuacjach dyskryminacji motywowanej uprzedzeniami, w szczególności ze względu na: wiek, płeć, rasę / pochodzenie, religię / bezwyznaniowość, orientację psychoseksualną, stan zdrowotny / niepełnosprawność.

Celem Głównym projektu jest udzielanie wsparcia osobom doświadczającym dyskryminacji. Drugim celem są badania nad zjawiskami dyskryminacji i przemocy oraz wypracowaniem konkretnych rekomendacji dla samorządów do ich przeciwdziałania.

16.05.2019-31.12.2019

W ramach działań GCRT osoby doświadczające dyskryminacji, zakwalifikowane do projektu mogą otrzymać: wsparcie psychologiczne, prawne, seksuologiczne, językowe oraz inne którego potrzebują. Ponadto osoby wymagające intensywnego wsparcia, mogą otrzymać asystenta, który wraz z nimi zrealizuje niezbędne czynności by przeciwdziałać dalszej dyskryminacji. W ramach projektu prowadzone są również grupy wsparcia dla osób doświadczających dyskryminacji ze względu na różne przesłanki. Kolejnym działaniem jest przeprowadzenie badania nad zjawiskiem dyskryminacji występującej na terenie Miasta Gdańska.

Mieszkańcy Miasta Gdańska, którzy doświadczyli dyskryminacji ze względu na 6 przesłanek:

wiek
płeć