Misja i wartości

Misją Fundacji jest pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi, a także przeciwdziałanie marginalizacji grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Profesjonalizm

Pomoc świadczona przez Fundację FOSA realizowana przez profesjonalny zespół pracowników.

Adekwatność

Fundacja FOSA dostosowuje formy wsparcia adekwatnie do zasobów i ograniczeń pacjentów oraz podopiecznych.

Wieloaspektowość

Wsparcie realizowane przez Fundacje FOSA jest wieloaspektowa, włączająca także rodzinę i inne bliskie osoby pacjentów i podopiecznych.

Psychoterapia i pomoc psychologiczna

Pomagamy poprzez psychoterapię, pomoc psychologiczną oraz w razie potrzeby angażujemy innych specjalistów m in. psychiatrę, doradcę zawodowego, dietetyka itp.

Środowiskowość

Pomaganie nie sprowadza się wyłącznie do tak zwanej pracy ``gabinetowej``. W razie potrzeby pracujemy także w środowisku.

Treningi

Wszelkie umiejętności trzeba trenować. Nie zapominamy o tym, pracujemy w formach treningów indywidualnych, Treningów Umiejętności Społecznych oraz treningów rodzin.